Žiru nadomak Anrijevog rekorda

Fudbaleri Francuske pobedili su reprezentaciju Austrije rezultatom 2:0 u ligi A grupe 1 u takmičenju Lige nacija. Prvi gol za trikolore postigao je Kilijan Mbape u 56. minutu, da bi deset minuta kasnije konačan rezultat utakmice postavio Olivije Žiru nakon dobrog centaršuta Antoana Grizmana.
France’s Olivier Giroud celebrates scoring his side’s second goal during the UEFA Nations League soccer match between France and Austria at the Stade de France stadium in Saint Denis, outside Paris, France,Thursday, Sept. 22, 2022. (AP Photo/Christophe Ena)
Posle serije loših rezultata Francuza u Ligi nacija, pobeda nad selekcijom Austrije povećava šanse reprezentaciji Francuske da ostanu u najjačoj ligi ovog takmičenja.

Žiruov nastup protiv Austrije bio je 112. u dresu Francuske. Iskusni napadač Milana je pored asistencije Mbapeu postigao i gol kojim je zapečatio pobedu.

Olivije Žiru je tim golom ubeležio 49. pogotka za francusku reprezentaciju i sada mu nedostaju još dva kako bi izjednačio rekord Tjerija Anrija, a tri gola da preuzme status najboljeg strelca u istoriji reprezentativnog fudbala Francuske.

U prilog ovom podatku ide i to da je iskusni golgeter postao je najstariji igrač koji je postigao gol za Galske petlove, sa bezmalo 36 godina.