Жиру надомак Анријевог рекорда

Фудбалери Француске победили су репрезентацију Аустрије резултатом 2:0 у лиги А групе 1 у такмичењу Лиге нација. Први гол за триколоре постигао је Килијан Мбапе у 56. минуту, да би десет минута касније коначан резултат утакмице поставио Оливије Жиру након доброг центаршута Антоана Гризмана.
France’s Olivier Giroud celebrates scoring his side’s second goal during the UEFA Nations League soccer match between France and Austria at the Stade de France stadium in Saint Denis, outside Paris, France,Thursday, Sept. 22, 2022. (AP Photo/Christophe Ena)
После серије лоших резултата Француза у Лиги нација, победа над селекцијом Аустрије повећава шансе репрезентацији Француске да остану у најјачој лиги овог такмичења.

Жируов наступ против Аустрије био је 112. у дресу Француске. Искусни нападач Милана је поред асистенције Мбапеу постигао и гол којим је запечатио победу.

Оливије Жиру је тим голом убележио 49. поготка за француску репрезентацију и сада му недостају још два како би изједначио рекорд Тјерија Анрија, а три гола да преузме статус најбољег стрелца у историји репрезентативног фудбала Француске.

У прилог овом податку иде и то да је искусни голгетер постао је најстарији играч који је постигао гол за Галске петлове, са безмало 36 година.