Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine pobedom u Zrenjaninu otvorili drugi deo prvenstva

Rukometaši Vojvodine pobedom su započeli drugi deo sezone u Arkus ligi. Novosađani su u Zrenjaninu savladali Proleter sa 34:28 (19:16) u 14. kolu.

Izabranici Borisa Rojevića su imali nešto slabiji početak meča, domaći su se dobro držali i odolevali su napadima Novosađana. Ipak Vojvodina je u nastavku susreta „dodala gas“ i zasluženo upisala nova dva boda.

Novosađani su od starta utakmice napadali i bilo je jasno da žele brzo da dođu do pobede, ali Zrenjaninci su imali druge planove. Igrali su Banaćani dobro u uvodnim minutima susreta i nisu dozvolili gostima da naprave osetniju prednost. Vojvodina je u fazi odbrane igrala u formaciji 6-0. U finišu prvog poluvremena Vojvodina je zaigrala konkretnije, pa je na odmor otišla sa tri pogotka prednosti.

U nastavku susreta igrali se gol za gol. Vojvodina je bila bolja, ali kada se činilo da će prelomiti utakmicu crveno-beli su dobili isključenje na dva minuta i tako pružili priliku Proleteru da ostane u igri. Ipak, Novosađani su na isteku 40. minuta imali do tada maksimalnih šest golova više od domaćina. Zrenjaninci se nisu predavali, ali je svakim novim golom postajalo jasnije da će bodovi otići u Novi Sad.