Почетна > Нови Сад

Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине победом у Зрењанину отворили други део првенства

Рукометаши Војводине победом су започели други део сезоне у Аркус лиги. Новосађани су у Зрењанину савладали Пролетер са 34:28 (19:16) у 14. колу.

Изабраници Бориса Ројевића су имали нешто слабији почетак меча, домаћи су се добро држали и одолевали су нападима Новосађана. Ипак Војводина је у наставку сусрета „додала гас“ и заслужено уписала нова два бода.

Новосађани су од старта утакмице нападали и било је јасно да желе брзо да дођу до победе, али Зрењанинци су имали друге планове. Играли су Банаћани добро у уводним минутима сусрета и нису дозволили гостима да направе осетнију предност. Војводина је у фази одбране играла у формацији 6-0. У финишу првог полувремена Војводина је заиграла конкретније, па је на одмор отишла са три поготка предности.

У наставку сусрета играли се гол за гол. Војводина је била боља, али када се чинило да ће преломити утакмицу црвено-бели су добили искључење на два минута и тако пружили прилику Пролетеру да остане у игри. Ипак, Новосађани су на истеку 40. минута имали до тада максималних шест голова више од домаћина. Зрењанинци се нису предавали, али је сваким новим голом постајало јасније да ће бодови отићи у Нови Сад.