Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Пет великих грешака које правимо приликом усисавања

Усисавање није нека велика наука, али сви ми правимо неке грешке приликом усисавања, због којих се наш дом не усисава што боље. Сазнајте које су 5 највећих грешака које правимо и избегавајте их како би ваши подови и намештај били беспрекорно усисани.
Фото: Pixabay/stevepb
Чекамо да се кеса за усисивач потпуно напуни

Неки усисивачи имају индикатор који показује колико је врећа пуна, али најбоље је да сами проверите стање и замените кесу када је пуна три четвртине. На овај начин, усисивач ће увек снажно повући. Ако користите усисивач без кесе, не заборавите да очистите делове на којима се скупља прљавштина.

Усисавате са прљавим филтером

Усисавање неће ефикасно уклонити алергене ако је филтер пун прљавштине. Филтер не треба мењати тако често као врећицу, али ако изгледа истрошено или је јако прљав или поцепан, време је да га замените.

Не користимо прикључке за усисиваче

Скоро сваки усисивач долази са помоћним наставцима који олакшавају усисавање намештаја, лампи, лампи, летвица, тешко доступних места итд. Не дозволите да ови вредни помагачи само стоје неискоришћени и скупљају прашину, већ искористите максимум њих.

Жицу електричног кабла враћамо у усисивач без усмеравања

Након усисавања, многи од нас само притисну дугме на усисивачу и пусте да се електрични кабл сам врати на своје место. Међутим, ово је погрешно јер се кабл може зауставити, запетљати и заглавити без могућности да га вратите до краја у вакуум или извучете. Увек држите жицу у руци и водите је тако да се врати у одговарајући положај.

Не чистимо четке усисивача од накупљених длачица

Четка на ролнама која се не окреће нити чисти. Да ствар буде још гора, накупљене длаке, длачице и слични остаци који су скупи на четкама могу уништити мотор усисивача. Зато сваки пут након усисавања, уклоните смеће заглављено на четкама.

Uštedite energiju i smanjite mesečne račune uz ove preporuke

 

Преузмите андроид апликацију.