Početna > Život i stil
Život i stil

Pet velikih grešaka koje pravimo prilikom usisavanja

Usisavanje nije neka velika nauka, ali svi mi pravimo neke greške prilikom usisavanja, zbog kojih se naš dom ne usisava što bolje. Saznajte koje su 5 najvećih grešaka koje pravimo i izbegavajte ih kako bi vaši podovi i nameštaj bili besprekorno usisani.
Foto: Pixabay/stevepb
Čekamo da se kesa za usisivač potpuno napuni

Neki usisivači imaju indikator koji pokazuje koliko je vreća puna, ali najbolje je da sami proverite stanje i zamenite kesu kada je puna tri četvrtine. Na ovaj način, usisivač će uvek snažno povući. Ako koristite usisivač bez kese, ne zaboravite da očistite delove na kojima se skuplja prljavština.

Usisavate sa prljavim filterom

Usisavanje neće efikasno ukloniti alergene ako je filter pun prljavštine. Filter ne treba menjati tako često kao vrećicu, ali ako izgleda istrošeno ili je jako prljav ili pocepan, vreme je da ga zamenite.

Ne koristimo priključke za usisivače

Skoro svaki usisivač dolazi sa pomoćnim nastavcima koji olakšavaju usisavanje nameštaja, lampi, lampi, letvica, teško dostupnih mesta itd. Ne dozvolite da ovi vredni pomagači samo stoje neiskorišćeni i skupljaju prašinu, već iskoristite maksimum njih.

Žicu električnog kabla vraćamo u usisivač bez usmeravanja

Nakon usisavanja, mnogi od nas samo pritisnu dugme na usisivaču i puste da se električni kabl sam vrati na svoje mesto. Međutim, ovo je pogrešno jer se kabl može zaustaviti, zapetljati i zaglaviti bez mogućnosti da ga vratite do kraja u vakuum ili izvučete. Uvek držite žicu u ruci i vodite je tako da se vrati u odgovarajući položaj.

Ne čistimo četke usisivača od nakupljenih dlačica

Četka na rolnama koja se ne okreće niti čisti. Da stvar bude još gora, nakupljene dlake, dlačice i slični ostaci koji su skupi na četkama mogu uništiti motor usisivača. Zato svaki put nakon usisavanja, uklonite smeće zaglavljeno na četkama.

Uštedite energiju i smanjite mesečne račune uz ove preporuke

 

Preuzmite android aplikaciju.