Почетна > Бизнис
Бизнис

Немачка „Буба” на кинески начин

Не каже се тек тако да су Кинези усавршили копирање тако да мустра само може да подсећа на себе уз узалудну тврдњу аутора да је покраден. Њихови стручњаци су до савршенства довели производњу „лажњака“, копије скупих ствари и то толико добро изгледа да губи сврху поређења и разоткривања. Од брендираних наочара, ципела, торби, преко сатова до аутомобила.
Фото: PrtSc/AutoHome/YouTube

Последњи је пример случај компаније „Ора” у власништву највећег кинеског произвођача спортских теренских и пик-ап возила GWM. Прошле године је представљен њихов “панк кет” аутомобил за који се хорски тврдило је  копија славне Фолксвагенове „бубе“. Таква је заправо асоцијација када се погледа. Кинески дизајнери створили су аутомобил који је по спољном облику нешто између оригиналне „бубе“ и њеног модернијег наследника из 1997 године.

И то није све, сада су  Кинези представили и „женску” верзију ове електричне копије.

„Балет кет” је намењена лепшем полу и произвођач жели да се то уочи. То му је и адут у продаји.

Познато је и нешто техничких података. Ауто је дугачак 4,4 метра, широк 1,9 м, а тежак 1780 кг. Слично као немачки узор.

У њега је уграђен мотор од 126 киловата, литијум-јонска батерија енергије 59,1 кWх. Тако упарен погонски систем може да превали до 500 километара с једним пуњењем и развије максималну брзину од 155 километара на сат. Уплате пристижу, продавци трљају руке а ауто би се на кинеском тржишту требало да појави почетком априла.

Питање је само хоће ли Фолксваген да предузме неку правну акцију с обзиром да је евидентно да је „Ора” направила ауто веома сличан оригиналној „буби“. До сада такви судски покушаји нису имали нарочити успех.

Evropski izdavači prijavili Gugl

 

Преузмите андроид апликацију.