Почетна > Бизнис
Бизнис

Мађарска казнила МОЛ са 121.000 евра

Народна банка Мађарске изрекла је новчану казну нафтној компанији МОЛ у износу од 43 милиона форинти, односно око 121.000 евра, због кршења прописа који се односе на благовремено објављивање информација на тржишту капитала.
Фото: MOL Serbia

Одлука је донета након надзора који је спровела мађарска централна банка, а којим је утврђено да компанија није у потпуности испунила обавезе везане за ванредно информисање инвеститора и јавности.

Упозорење за будуће пословање

Поред новчане казне, регулатор је упозорио МОЛ да убудуће мора да обезбеди пуну усклађеност са правилима тржишта капитала и да све информације од значаја за инвеститоре објављује у складу са законским роковима и процедурама.

Извештај о изреченој мери објављен је на Будимпештанској берзи.

Једна од највећих компанија у региону

МОЛ група представља једну од највећих енергетских компанија у централној и југоисточној Европи, са пословањем у више земаља региона. Због тога одлуке регулатора које се односе на њено пословање привлаче пажњу инвеститора и финансијских тржишта.

За сада није саопштено да ли ће компанија уложити жалбу на изречену казну.

Холандија планира да уведе порез на шећер, на удару цене сокова и пива

Преузмите андроид апликацију.