Da vam pirinač ne bi bio suv ili gnjecav, pridržavajte se ovih pravila.
Pirinač je jedan od najukusnijih i najtraženijih priloga. Njegova priprema je izuzetno brza i jednostavna.
Tako većina misli, a onda se dogodi da on bude ili previše suv, ili previše vodenast. Dakle, u čemu je stvar ako je priprema toliko jednostavna?
Postoji nekoliko caka koje znaju one najiskusnije domaćice i, naravno, profesionalni kuvari, a zahvaljujući kojima će pirinač biti savršeno skuvan.
Kada su u pitanju sastojci, pored samog pirinča, najvažniji su bujon i puter, jer, ukoliko pirinač budete pripremali sa njima, svako zrno će biti idealno skuvano.
Međutim, ako vam je potreban samo kuvani pirinač, svakako je najbitnija količina vode koju sipate, odnosno u kojoj se on kuva.
Grešite ukoliko mislite da je za svaku sortu pirinča isto, jer nije – svaka ima drugačije proporcije. Primera radi, dugo zrno pirinča se kuva 20 minuta, a na 200 grama ide 450 ml vode.
Ukoliko koristite kratko zrno, na 200 grama sipajte 400 ml vode, dok će vam za 200 grama braon pirinča biti potrebno 500-600 ml vode.
Ono što je takođe jako bitno jeste da za kuvanje pirinča koristite šerpu sa debelim dnom za kuvanje i, naravno, da začinima poboljšate ukus.
Preuzmite android aplikaciju.