Hofenfajm deklasirao Hertu u derbiju začelja Bundeslige, Bohum nadigrao Lapcig

Fudbaleri Hofenhajma nadigrali su tim Herte sa 3:1 na svom terenu kao i Bohum Lajpcig sa 1:0, dok je Volfsburg slavio u Šturgartu minimalnim rezultaom, a Augsburg i Šalke podelili su bodove odigravši 1:1 u današnjim utakmicama 25. kola Bundeslige.

Fudbaleri Hofenhajma su na svom terenu slavili nad Hertom sa 3:1 u svojevrsnom derbiju začelja i zadržali šanse u borbi za opstanak u Bundesligi jer sad imaju jedan bod više od današnjih suparnika koji su na granici zone ispadanja.

Domaćini su već u prvom poluvremenu obezbedili veliku prednost od 2:0 a dvostruki strelac u 24. i 37. minutu pogotcima sa 11 metara bio je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić.

Već na startu drugog poluvremena nije bilo dileme o pobedniku jer je Ihlas Bebou i treći put zatresao mrežu gostiju.

Uprkos velikom vođstvu domaćini su utakmicu završili sa igračem manje jer je u 71. minutu direktan crveni karton dobio Munas Dabur, a gosti su u drugom minutu sudijske nadoknade preko crnogorskog reprezentativca Stevana Jovetića došli do počasnog pogotka za konačnih 3:1.

Fudbaleri Bohuma napravili su veliki korak ka opstanku pošto su u 25. kolu Bundeslige na svom terenu pobedili Lajpcig rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je srpski reprezentativac Erhan Mašović u 48. minutu nakon što je uglavom loptu poslao u mrežu Janisa Blasviča.

Bohum je posle drugog uzastopnog trijumfa 14. na tabeli sa 25 bodova, četiri manje ima Herta koja je u zoni ispadanja, dok je Lajpcig sa 45 bodova na deobi trećeg mesta sa Union Berlinom i Frajburgom.

Volfsburg je slavio u Šturgartu minimalnim rezultaom, dok su Augsburg i Šalke podelili bodove odigravši 1:1.

Novi trener, stara boljka: Voša samo do boda u Ivanjici