Хофенфајм декласирао Херту у дербију зачеља Бундеслиге, Бохум надиграо Лапциг

Фудбалери Хофенхајма надиграли су тим Херте са 3:1 на свом терену као и Бохум Лајпциг са 1:0, док је Волфсбург славио у Штургарту минималним резултаом, а Аугсбург и Шалке поделили су бодове одигравши 1:1 у данашњим утакмицама 25. кола Бундеслиге.

Фудбалери Хофенхајма су на свом терену славили над Хертом са 3:1 у својеврсном дербију зачеља и задржали шансе у борби за опстанак у Бундеслиги јер сад имају један бод више од данашњих супарника који су на граници зоне испадања.

Домаћини су већ у првом полувремену обезбедили велику предност од 2:0 а двоструки стрелац у 24. и 37. минуту поготцима са 11 метара био је хрватски интернационалац Андреј Крамарић.

Већ на старту другог полувремена није било дилеме о победнику јер је Ихлас Бебоу и трећи пут затресао мрежу гостију.

Упркос великом вођству домаћини су утакмицу завршили са играчем мање јер је у 71. минуту директан црвени картон добио Мунас Дабур, а гости су у другом минуту судијске надокнаде преко црногорског репрезентативца Стевана Јоветића дошли до почасног поготка за коначних 3:1.

Фудбалери Бохума направили су велики корак ка опстанку пошто су у 25. колу Бундеслиге на свом терену победили Лајпциг резултатом 1:0.

Гол одлуке постигао је српски репрезентативац Ерхан Машовић у 48. минуту након што је углавом лопту послао у мрежу Јаниса Бласвича.

Бохум је после другог узастопног тријумфа 14. на табели са 25 бодова, четири мање има Херта која је у зони испадања, док је Лајпциг са 45 бодова на деоби трећег места са Унион Берлином и Фрајбургом.

Волфсбург је славио у Штургарту минималним резултаом, док су Аугсбург и Шалке поделили бодове одигравши 1:1.

Novi trener, stara boljka: Voša samo do boda u Ivanjici