Нови Сад Фудбал

Нови тренер, стара бољка: Воша само до бода у Ивањици

Фудбалери Војводине ремизирали су у гостима са екипом Јавора резултатом 1:1 у 27. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Једини погодак за Војводину постигао је Урош Николић у 39. минуту.

Прву шансу на утакмици имао је домаћи тим, у шестом минуту Кембел је шутирао са ивице шеснаестерца, али је Царевић одлично интервенисао.

Воша је узвратила три минута касније када је Лазаревић послао оштру лопту кроз петерац, Зукић није успео добро да је захвати и угрози гол Манојловића. Убрзо након тога, тренер Војводине Радослав Батак био је приморан да направи прву промену, због повреде је морао да изађе Немања Николић, а заменио га је Филип Малбашић.

У 27. минуту Чумић је био најближи голу, примио је лопту на неких 25 метара и стигао до ивице шеснаестерца и потом шутирао поред стативе.

Воша је заслужено повела у 39. минуту, Малбашић је шутирао искоса са десне стране, Обрадовић је на кратко интервенисао и одбио лопту право на ногу Уроша Николића који је са неких 10 метара погодио леви угао за 0:1.

У другом полувремену није било много изразитих прилика, Војводина се усредсредила на одбрану свог гола, играла је чврсто и дисциплиновано на средини терена и није дозвољавала озбиљније прилазе опасној зони пред голом Царевића.

Јавор је најбољу шансу имао у 70. минуту када је Гигић издржао дуел са Љубисављевићем и шутирао са неких осам метара искоса са леве стране, али је Царевић одлично интервенисао.

У 77. минуту Јавор је успео да изједначи, после центаршута Кембела са десног бока Гигић је прихватио лопту испред Траореа и погодио супротан угао за 1:1.

Батак је потом појачао офанзиву, ушли су Барај и Кабић и Воша је кренула одлучније ка голу. У 83. минуту Малбашић је упутио опасан ударац са дистанце, Манојловић је сачувао гол Јавора.

До краја није било промене резултата, па је Војводина уписала нови реми па је сада пета на табели са 47 бодова.