Од кромпира из војвођанских њива до готове кесице чипса потребно је свега неколико минута, али иза тог процеса крије се сложен систем машина, радника и дигитализованих линија које у фабрици „Пепсико”, у војвођанском селу Маглић надомак Бачког Петровца, раде готово без престанка.

Приликом организованог обиласка једног од највећих погона за производњу грицкалица у овом делу Европе представници медија имали су прилику да посете два производна погона.
Из огромних складишта и великих џакова кромпир најпре путује ка линијама за прање и сортирање, где се свака кртола контролише пре него што стигне до машина за сечење.
У само неколико секунди кромпир се, на различитим секачима, претвара у танке листиће, који после одлазе у велике индустријске фритезе.
У халама се осећа интензиван мирис ове врсте поврћа и чује константан рад трака и машина, док радници из контролних соба на мониторима прате сваки корак у том процесу.
За производњу хрскавог чипса се сваког дана потроши око шест милиона кртола кромпира, а како истиче директорка, ове године је сав кромпир био локалан.
Сви добављачи су из Војводине, јер су за чипс потребне специфичне и посебне сорте.
Трговинска размена Србије и Израела прошле године рекордних 260 милиона долара
Преузмите андроид апликацију.



