Ако сте се питали да ли кромпир треба опрати одмах након куповине или непосредно пре припреме, стручњаци имају одговор на ово питање.
Најбоље их је опрати прије припреме, сматрају стручњаци. Разлог зашто их не треба опрати раније је тај што ће након прања бити плодно тло за накупљање бактерија.
Исто тако, ако их оперете и негде одложите, велика је шанса да се поново запрљају.
Ако имате огуљен кромпир, али морате хитно да изађете из куће, постоји трик који ће их одржати у добром стању неколико сати – ставите огуљени кромпир у хладну воду и фрижидер – тако ће остати тврди и неће се променити. боја.
У ствари, неки стручњаци кажу да огуљени кромпир можете држати у води до један дан пре него што га употребите, а овај корак ће такође помоћи да се уклоне све бактерије које се могу налазити на њима.
Поново прање кромпира ће такође учинити његову текстуру хрскавом, али додаје да ако се кромпир остави у води дуже од 24 сата, можете рачунати на поновно накупљање бактерија, а како ће упијати воду, неће више бити тако тешки.
Ако сте у ситуацији да сте суочени са великом количином прљавштине коју не можете очистити ни четком, потопите кромпир у млаку воду на 20 минута како бисте отпустили прљавштину и лакше га опрали.
Кромпир не треба чувати у фрижидеру
Ако га држите у фрижидеру, може да промени укус, али не због ниске температуре, већ због влаге у фрижидеру. Због тога је најбоље место за чување кромпира веома свеже место, суво и мрачно као у подруму.
Кромпир ставите у платнену или папирну кесу и чувајте на хладном и тамном месту.
Држите га даље од светлости да не постане зелено. Ако га чувате у пластичној кеси, уверите се да је перфорирана тако да влага може да изађе.
Такође је важно да га држите даље од лука, јер ће гасови које емитују ове врсте поврћа покварити и једно и друго. Често га прегледајте и изаберите све проклијале или смежуране, јер ће брзо утицати на квалитет остатка. Млади кромпир се много брже квари, па се може чувати само недељу дана.
Преузмите андроид апликацију.