Čelsi u finišu „srušio“ Sautempton

Fudbaleri Čelsija trijumfovali su u uzbudljivom meču protiv Sautemptona rezultatom 3:1, u okviru semog kola Premijer lige.

Utakmica je počela po ozbiljnom londonskom pljusku koji je trajao svih 90 minuta, a bolji su se snašli igrači u plavom.

Već u devetom minutu Čelsu je poveo golom Čalobe. Sautempton je pretio, ali je domaćin imao inicijativu.

U 41. minutu Timo Verner je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog prethodnog faula u napadu.

Drugo poluvreme donelo je prvi obrt, Čilvel je naivno napravio penal u 60. minutu, a sigurno ga je realizovao Vord-Praus. Ipak, baš Vord-Praus je možda i zapečatio sudbinu svoje ekipe crvenim kartonom u 77. minutu.

Čelsi je igrača više uspeo da iskoristi najpre u 84. minutu, kada je gol postigao, ovog puta regularno, Timo Verner. Napadi domaćina su se isplatili i u 89. minutu kada je Čilvel postigao gol za 3:1, za šta mu je pomogla i „gol-lajn“ tehnologija.

Čelsi se sada nalazi na prvom mestu tabele sa 16 bodova, dok je Sautempton 17. sa samo četiri boda.