Челси у финишу „срушио“ Саутемптон

Фудбалери Челсија тријумфовали су у узбудљивом мечу против Саутемптона резултатом 3:1, у оквиру семог кола Премијер лиге.

Утакмица је почела по озбиљном лондонском пљуску који је трајао свих 90 минута, а бољи су се снашли играчи у плавом.

Већ у деветом минуту Челсу је повео голом Чалобе. Саутемптон је претио, али је домаћин имао иницијативу.

У 41. минуту Тимо Вернер је затресао мрежу, али је гол поништен због претходног фаула у нападу.

Друго полувреме донело је први обрт, Чилвел је наивно направио пенал у 60. минуту, а сигурно га је реализовао Ворд-Праус. Ипак, баш Ворд-Праус је можда и запечатио судбину своје екипе црвеним картоном у 77. минуту.

Челси је играча више успео да искористи најпре у 84. минуту, када је гол постигао, овог пута регуларно, Тимо Вернер. Напади домаћина су се исплатили и у 89. минуту када је Чилвел постигао гол за 3:1, за шта му је помогла и „гол-лајн“ технологија.

Челси се сада налази на првом месту табеле са 16 бодова, док је Саутемптон 17. са само четири бода.