Barselona i Siti napravili humanitarni spektakl pred više od 90 hiljada ljudi

Fudbaleri Barselone i Mančester sitija odigrali su nerešeno 3:3 u prijateljskom meču humanitarnog karaktera odigranog pred gotovo punim „Kamp Nouom“.

Lepe scene i gest Barselone i Mančester sitija viđene su u sredu uveče na „Nou Kampu“.

Dva fudbalska giganta odigrala su prijateljski meč humanitarnog karaktera, u znak borbe protiv ALS (Amiotrofične Lateralne Skleroze), bolesti od koje boluje nekadašnji fudbaler katalonskog kluba Huan Karlos Unzue.

Sav prihod ulaznica otišao je u svrhe borbe protiv pomenute bolesti, a na stadionu Barselone okupilo se 91.062 gledalaca.

Iako je utakmica bila prijateljska, na terenu je sve prštalo i viđen je veoma kompetetivni fudbal.

Meč je završen rezultatom 3:3.

Gosti su prvi poveli, nakon katastrofalne greške rezervnog golmana Barselone – Injakija Penje, koju je iskoristio Alvarez u 21. minutu.

Osam minuta kasnije, nakon prekida domaćih, lopta je došla do Obamejanga, koji iskosa iz teške pozicije uspeva da matira rezervistu na golu Sitija – Štefana Ortegu.

Do kraja prvog dela utakmice rezultat se nije menjao, ali je zato u drugom delu viđeno četiri pogotka.

Barsa je dva puta stizala do prednosti, ali su gosti iz Engleske uspeli da to dv aputa nadoknade.

U 66. minutu, presing Barselone urodio je plodom, iskorišćena je greška na protivničkoj polovini, a De Jong je zatresao mrežu.

Igrao se 70. minut kada je Kanselo odlično proigrao Palmera, koji nije imao težak zadatak da donese Sitiju izjednačenje.

Barsa do prednosti od 3:2 dolazi u 79. minutu, kada je Roberto veoma dobro ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo je Depaj zakucava u mrežu.

Delovalo je da će katalonski klub upisati pobedu, ali je Siti u nadoknadi meča došao do izjednačenja.

Halandovo simuliranje u šesnaestercu Barselone prevarilo je sudiju Sančeza, koji je pokazao na belu tačku, a siguran iz penala bio je Marez, za konačnih 3:3.

Barselonu u nedelju očekuje meč trećeg kola La Lige protiv ekipe Valjadolida, dok Siti dan ranije igra protiv Kristal Palasa u četvrtom kolu Premijer lige.