Ренџерс и Копенхаген у Лиги шампиона, Динамо у елити после продужетака

Шкотски Ренџерс и дански Копенхаген играће ове сезоне у Лиги шампиона, пошто су у плеј-офу квалификација били бољи од ПСВ-а, односно Трабзона. Последњи учесник групне фазе елитног такмичења је Динамо, који је у Загребу после продужетака савладао норвешки Бодо Глимт 4:1.
динамо

После пласмана у финале Лиге Европе прошле сезоне, шкотски Ренџерс ће играти и у Лиги шампиона, пошто је у двомечу плеј-офа квалификација био бољи од холандског ПСВ-а.

У првом мечу у Глазгову било је нерешено 2:2, а шкотски тим је у Ајндховену дошао до минималне победе и пласмана у елиту.

Једини гол на „Филипс“ стадиону постигао је хрватски интернационалац Антонио Чолак у 60. минуту утакмице.

У Лигу шампиона пласирао се и дански Копенхаген, који је у Турској успео да сачува предност из првог меча (2:1).

У реваншу у Трабзону није било голова, па турски шампион остаје без учешћа у елитном такмичењу ове сезоне.

Последњи учесник овогодишње Лиге шампиона је екипа Динама, која је после продужетака у Загребу савладала норвешки Бодо Глимт 4:1.

У првом мечу Норвежани су славили 1:0, док је на „Максимиру“ после 90 минута игре било 2:1 за хрватског представника.

„Модри“ су већ у првом полувремену постигли два поготка, прво је Оршић савладао голмана норвешког шампиона, да би Петковић „маказицама“ дуплирао предност.

Бодо је смањио у 70. минуту преко Гронбека и одвео меч у продужетке, али су Дрмић у 116. и Бочкај у 120. минуту донели хрватском шампиону пласман у елиту.

Жреб за групе Лиге шампиона на програму је у четвртак у Истанбулу.