Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Rendžers i Kopenhagen u Ligi šampiona, Dinamo u eliti posle produžetaka

Škotski Rendžers i danski Kopenhagen igraće ove sezone u Ligi šampiona, pošto su u plej-ofu kvalifikacija bili bolji od PSV-a, odnosno Trabzona. Poslednji učesnik grupne faze elitnog takmičenja je Dinamo, koji je u Zagrebu posle produžetaka savladao norveški Bodo Glimt 4:1.
dinamo

Posle plasmana u finale Lige Evrope prošle sezone, škotski Rendžers će igrati i u Ligi šampiona, pošto je u dvomeču plej-ofa kvalifikacija bio bolji od holandskog PSV-a.

U prvom meču u Glazgovu bilo je nerešeno 2:2, a škotski tim je u Ajndhovenu došao do minimalne pobede i plasmana u elitu.

Jedini gol na „Filips“ stadionu postigao je hrvatski internacionalac Antonio Čolak u 60. minutu utakmice.

U Ligu šampiona plasirao se i danski Kopenhagen, koji je u Turskoj uspeo da sačuva prednost iz prvog meča (2:1).

U revanšu u Trabzonu nije bilo golova, pa turski šampion ostaje bez učešća u elitnom takmičenju ove sezone.

Poslednji učesnik ovogodišnje Lige šampiona je ekipa Dinama, koja je posle produžetaka u Zagrebu savladala norveški Bodo Glimt 4:1.

U prvom meču Norvežani su slavili 1:0, dok je na „Maksimiru“ posle 90 minuta igre bilo 2:1 za hrvatskog predstavnika.

„Modri“ su već u prvom poluvremenu postigli dva pogotka, prvo je Oršić savladao golmana norveškog šampiona, da bi Petković „makazicama“ duplirao prednost.

Bodo je smanjio u 70. minutu preko Gronbeka i odveo meč u produžetke, ali su Drmić u 116. i Bočkaj u 120. minutu doneli hrvatskom šampionu plasman u elitu.

Žreb za grupe Lige šampiona na programu je u četvrtak u Istanbulu.