Барселона и Сити направили хуманитарни спектакл пред више од 90 хиљада људи

Фудбалери Барселоне и Манчестер ситија одиграли су нерешено 3:3 у пријатељском мечу хуманитарног карактера одиграног пред готово пуним „Камп Ноуом“.

Лепе сцене и гест Барселоне и Манчестер ситија виђене су у среду увече на „Ноу Кампу“.

Два фудбалска гиганта одиграла су пријатељски меч хуманитарног карактера, у знак борбе против АЛС (Амиотрофичне Латералне Склерозе), болести од које болује некадашњи фудбалер каталонског клуба Хуан Карлос Унзуе.

Сав приход улазница отишао је у сврхе борбе против поменуте болести, а на стадиону Барселоне окупило се 91.062 гледалаца.

Иако је утакмица била пријатељска, на терену је све прштало и виђен је веома компететивни фудбал.

Меч је завршен резултатом 3:3.

Гости су први повели, након катастрофалне грешке резервног голмана Барселоне – Ињакија Пење, коју је искористио Алварез у 21. минуту.

Осам минута касније, након прекида домаћих, лопта је дошла до Обамејанга, који искоса из тешке позиције успева да матира резервисту на голу Ситија – Штефана Ортегу.

До краја првог дела утакмице резултат се није мењао, али је зато у другом делу виђено четири поготка.

Барса је два пута стизала до предности, али су гости из Енглеске успели да то дв апута надокнаде.

У 66. минуту, пресинг Барселоне уродио је плодом, искоришћена је грешка на противничкој половини, а Де Јонг је затресао мрежу.

Играо се 70. минут када је Кансело одлично проиграо Палмера, који није имао тежак задатак да донесе Ситију изједначење.

Барса до предности од 3:2 долази у 79. минуту, када је Роберто веома добро убацио лопту у шеснаестерац, а тамо је Депај закуцава у мрежу.

Деловало је да ће каталонски клуб уписати победу, али је Сити у надокнади меча дошао до изједначења.

Халандово симулирање у шеснаестерцу Барселоне преварило је судију Санчеза, који је показао на белу тачку, а сигуран из пенала био је Марез, за коначних 3:3.

Барселону у недељу очекује меч трећег кола Ла Лиге против екипе Ваљадолида, док Сити дан раније игра против Кристал Паласа у четвртом колу Премијер лиге.