Zvezda porazom započela kvalifikacije za LŠ

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona u Kazahstanu 2:1 od ekipe Kairata.

Crveno-beli loše su započeli kvalifikacije za Ligu šampiona, pa će prolaz u treće kolo kvalifikacija morati da izbore na domaćem terenu.

Nakon nerešenog rezultata protiv Vojvodine u domaćem prvenstvu, ni meč u Evropi nije rezultovao trijumfom.

U prvom poluvremenu bolji je bio tim iz Kazahstana, ali nije se igrao atraktivan fudbal. Ipak, Kante je postigao gol za domaće i doveo ih u vodstvo.

Drugi deo igre Zvezda je započela daleko bolje, ali do gola nije mogla. Novi napadač crveno-belih  Loi Dioni nije pokazao ono što se od njega očekuje, ali je gol ipak stigao u 57. minutu. Tada je Dino Mikanović poslao loptu u svoju mrežu.

U nekoliko navrata delovalo je kao da Zvezda može do potpunog preokreta, a onda je nakon jednog kornera Kairat došao do 2:1. Strelac je bio bivši igrač Partizana, Maki Banjak.

Revanš utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigraće se 28.07. na stadionu „Rajko Mitić“.