Звезда поразом започела квалификације за ЛШ

Фудбалери Црвене звезде поражени у оквиру квалификација за Лигу шампиона у Казахстану 2:1 од екипе Каирата.

Црвено-бели лоше су започели квалификације за Лигу шампиона, па ће пролаз у треће коло квалификација морати да изборе на домаћем терену.

Након нерешеног резултата против Војводине у домаћем првенству, ни меч у Европи није резултовао тријумфом.

У првом полувремену бољи је био тим из Казахстана, али није се играо атрактиван фудбал. Ипак, Канте је постигао гол за домаће и довео их у водство.

Други део игре Звезда је започела далеко боље, али до гола није могла. Нови нападач црвено-белих  Лои Диони није показао оно што се од њега очекује, али је гол ипак стигао у 57. минуту. Тада је Дино Микановић послао лопту у своју мрежу.

У неколико наврата деловало је као да Звезда може до потпуног преокрета, а онда је након једног корнера Каират дошао до 2:1. Стрелац је био бивши играч Партизана, Маки Бањак.

Реванш утакмица другог кола квалификација за Лигу шампиона одиграће се 28.07. на стадиону „Рајко Митић“.