Početna > Sport > Košarka
Košarka

Zvezda pokazala zube u Barseloni, ali „Blaugrana“ izašla kao pobednik

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Barseloni sa 82:70 u meču 30. kola Evrolige.

Nije uspela Zvezda da nastavi pobednički niz u Evroligi.

Srpska ekipa upisala je pomalo očekivani poraz na izuzetno teškom gostovanju protiv lidera tabele evropskog takmičenja,

Crveno-beli su veoma solidno ušli u meč i dali nagoveštaj da imaju snage i kvaliteta da se nadigravaju sa Barselonom.

Nakon uvodnih pet minuta košarke Zvezda je vodila sa 11:8 i delovalo je da ima kontrolu ritma utakmice.

Ipak, kako je vreme odmicalo, Barselona je dolazila do prepoznatljivije igre na obe strane terena, što se brzo odrazilo na rezultat.

Prva četvrtina završena je rezultatom 22:15, da bi već u uvodnim minutima druge deonice domaćin stigao do dvocifrene prednosti.

Pucao je otpor Zvezde, Barselona je dodavala gas i brzo stekla 20 i više poena prednosti.

Nešto boljom igrom u samoj završnici druge četvrtine, Zvezda je uspela da smanji deficit na 15 poena, sa koliko je otišla na pauzu za poluvreme.

Dosta zanimljivo bilo je drugo poluvreme utakmice u „Palau Blaugrani“.

Barselona je relativno brzo vratila razliku od 20 poena, na momenat najveća prednost iznosila je 23 poena, ali je Zvezda pokazala zube.

Pravo ni od kuda, Zvezda je oživela, smanjila deficit na 10 poena i uvela susret u neizvesniju završnicu od očekivane.

Zakuvao se susret u Barseloni, pogotovo kada je na krilima Ivanovića srpska ekipa uspela da smanji razliku na šest poena.

Ipak, Barselona je odolela svim naletima i pokušajima Zvezde da se poptuno vrati u meč i privela meč kraju.

Nikola Mirotić predvodio je strelce domaće ekipe sa 19 poena, 13 je postigao Eksum, dok je Dejvis dodao 12.

U Crvenoj zvezdi istakli su se Dobrić sa 17 i Ivanović sa 13 poena.

U drugom meču večeri, Baskonija je ubedljivo savladala Albu sa 85:68.