Звезда показала зубе у Барселони, али „Блауграна“ изашла као победник

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Барселони са 82:70 у мечу 30. кола Евролиге.

Није успела Звезда да настави победнички низ у Евролиги.

Српска екипа уписала је помало очекивани пораз на изузетно тешком гостовању против лидера табеле европског такмичења,

Црвено-бели су веома солидно ушли у меч и дали наговештај да имају снаге и квалитета да се надигравају са Барселоном.

Након уводних пет минута кошарке Звезда је водила са 11:8 и деловало је да има контролу ритма утакмице.

Ипак, како је време одмицало, Барселона је долазила до препознатљивије игре на обе стране терена, што се брзо одразило на резултат.

Прва четвртина завршена је резултатом 22:15, да би већ у уводним минутима друге деонице домаћин стигао до двоцифрене предности.

Пуцао је отпор Звезде, Барселона је додавала гас и брзо стекла 20 и више поена предности.

Нешто бољом игром у самој завршници друге четвртине, Звезда је успела да смањи дефицит на 15 поена, са колико је отишла на паузу за полувреме.

Доста занимљиво било је друго полувреме утакмице у „Палау Блауграни“.

Барселона је релативно брзо вратила разлику од 20 поена, на моменат највећа предност износила је 23 поена, али је Звезда показала зубе.

Право ни од куда, Звезда је оживела, смањила дефицит на 10 поена и увела сусрет у неизвеснију завршницу од очекиване.

Закувао се сусрет у Барселони, поготово када је на крилима Ивановића српска екипа успела да смањи разлику на шест поена.

Ипак, Барселона је одолела свим налетима и покушајима Звезде да се поптуно врати у меч и привела меч крају.

Никола Миротић предводио је стрелце домаће екипе са 19 поена, 13 је постигао Ексум, док је Дејвис додао 12.

У Црвеној звезди истакли су се Добрић са 17 и Ивановић са 13 поена.

У другом мечу вечери, Басконија је убедљиво савладала Албу са 85:68.