Zvezda deklasirala Fenerbahče u „Ulker areni“

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Istanbulu ekipu Fenerbahčea rezultatom 76:57 u utakmici trećeg kola Evrolige.

Zvezda nastavlja sa pobedama u najelitnijem evropskom klupskom košarkaškom takmičenju.

Zvezda posle posle tri kola ima učinak 3-0, što je najbolji start ekipe u Evroligi ikada. Fenerbahče ima dve pobede i jedan poraz.

Ekipa Janisa Sferopulosa dobro je otvorila meč.

U prvoj četvrtni je iz minuta u minut povećavala prednost, pa je posle uvodnih 10 minuta bilo 26:12 za goste iz Beograda.

Crveno-beli su u drugom minutu druge četvrtine vodili 31:12, ali je gostujuća ekipa tada ušla u period neaktivnih napada sa kojima je imala problem i u prve dve utakmice.

Fenerbahče je potom serijom 12:0 uspeo da smanji prednost gostujućeg tima. Na kraju poluvremena bilo je 38:31 za Zvezdu.

U trećoj četvrtini se igralo koš za koš. Napadi oba tima bili su neaktivni, Fenerbahče je bio limitiran na 11 poena, dok su crveno-beli ubacili 16, pa je pred početak perioda bilo 54:42.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini povećavala dvocifrenu razliku, primorala domaće igrače da ranije napuste duel i tako došla do ubeljive pobede.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Džoel Bolomboj koji je zabeležio 18 poena i 11 skokova. Nemanja Nedović je postigao 17 poena, Majk Daum je ubacio 14. Kodi Miler-Mekintajer je zabeležio osam poena, tri skoka i osam asistencija.

U ekipi Fenerbahčea najbolji je bio Najdžel Hejs-Dejvis sa 20 poena i osam skokova. Devon Hol je postigao 10 poena.

Crveno-beli će u četvrtom kolu Evrolige, u petak od 20 časova, dočekati Barselonu u Beogradu. Fenerbahče će u četvrtak igrati protiv Albe.

Crvena zvezda 17. i 18. oktobra organizuje dobrovoljno davanje krvi – „Crveno-bela krv“