Звезда декласирала Фенербахче у „Улкер арени“

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Истанбулу екипу Фенербахчеа резултатом 76:57 у утакмици трећег кола Евролиге.

Звезда наставља са победама у најелитнијем европском клупском кошаркашком такмичењу.

Звезда после после три кола има учинак 3-0, што је најбољи старт екипе у Евролиги икада. Фенербахче има две победе и један пораз.

Екипа Јаниса Сферопулоса добро је отворила меч.

У првој четвртни је из минута у минут повећавала предност, па је после уводних 10 минута било 26:12 за госте из Београда.

Црвено-бели су у другом минуту друге четвртине водили 31:12, али је гостујућа екипа тада ушла у период неактивних напада са којима је имала проблем и у прве две утакмице.

Фенербахче је потом серијом 12:0 успео да смањи предност гостујућег тима. На крају полувремена било је 38:31 за Звезду.

У трећој четвртини се играло кош за кош. Напади оба тима били су неактивни, Фенербахче је био лимитиран на 11 поена, док су црвено-бели убацили 16, па је пред почетак периода било 54:42.

Звезда је у последњој четвртини повећавала двоцифрену разлику, приморала домаће играче да раније напусте дуел и тако дошла до убељиве победе.

Најефикаснији у редовима црвено-белих био је Џоел Боломбој који је забележио 18 поена и 11 скокова. Немања Недовић је постигао 17 поена, Мајк Даум је убацио 14. Коди Милер-Мекинтајер је забележио осам поена, три скока и осам асистенција.

У екипи Фенербахчеа најбољи је био Најџел Хејс-Дејвис са 20 поена и осам скокова. Девон Хол је постигао 10 поена.

Црвено-бели ће у четвртом колу Евролиге, у петак од 20 часова, дочекати Барселону у Београду. Фенербахче ће у четвртак играти против Албе.

Crvena zvezda 17. i 18. oktobra organizuje dobrovoljno davanje krvi – „Crveno-bela krv“