Žiru blistao – Milan „pregazio“ Kaljari, Roma sigurna (VIDEO)

Fudbaleri Milana su rezultatom 4:1 pobedili Kaljari u utakmici 2. kola italijanske Serije A.

Milanezi su sjajno počeli novu sezonu i u dve utakmice imaju dve pobede i gol razliku 5:1, baš kao i Roma

koju predvodi Žoze Murinjo.

Milan je u drugom kolu dočekao ekipu Kaljarija i pobedio ih sa ubedljivih 4:1, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Tonali je već u 12. minutu doneo vođstvo Milanu, da bi samo tri minuta kasnije Dejola izjednačio.

Spektakl na „San Siru“ je tek počeo. Leao u 17. minutu vraća Milanu vođstvo, da bi na 3:1 povisio debitant Olivije Žiru u 24. minutu.

Za konačnih 4:1, postarao se reprezentativac Francuske, koji je u 43. minutu sa penala postigao svoj drugi pogodak na meču.

Roma je igrala protiv Salernitane, novog člana Serije A i lako pobedila sa 4:0. Pošto u prvom poluvremenu golova nije bilo, malo su se zabrinuli navijači „Vučice“.

Ipak, Pelegrini u 48. minutu rešava dilemu postigavši vodeći gol, da bi već u 52. minutu Veretut povisio na 2:0, potom je za 3:0 pogodio Tami Abraham u 69. minutu susreta, da bi konačnih 4:0 postavio Pelegrini u 79. minutu.