Жиру блистао – Милан „прегазио“ Каљари, Рома сигурна (ВИДЕО)

Фудбалери Милана су резултатом 4:1 победили Каљари у утакмици 2. кола италијанске Серије А.

Миланези су сјајно почели нову сезону и у две утакмице имају две победе и гол разлику 5:1, баш као и Рома

коју предводи Жозе Мурињо.

Милан је у другом колу дочекао екипу Каљарија и победио их са убедљивих 4:1, а сви голови постигнути су у првом полувремену.

Тонали је већ у 12. минуту донео вођство Милану, да би само три минута касније Дејола изједначио.

Спектакл на „Сан Сиру“ је тек почео. Леао у 17. минуту враћа Милану вођство, да би на 3:1 повисио дебитант Оливије Жиру у 24. минуту.

За коначних 4:1, постарао се репрезентативац Француске, који је у 43. минуту са пенала постигао свој други погодак на мечу.

Рома је играла против Салернитане, новог члана Серије А и лако победила са 4:0. Пошто у првом полувремену голова није било, мало су се забринули навијачи „Вучице“.

Ипак, Пелегрини у 48. минуту решава дилему постигавши водећи гол, да би већ у 52. минуту Веретут повисио на 2:0, потом је за 3:0 погодио Тами Абрахам у 69. минуту сусрета, да би коначних 4:0 поставио Пелегрини у 79. минуту.