Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Voša poražena u Lazarevcu: Novosađani bez rešenja za Eliota

Košarkaši Vojvodine poraženi su od Kolubare u 23. kolu Super lige Srbije rezultatom 93:80.

Voša je ovim porazom napravila korak nazad u trci za drugim mestom koje vodi u ABA 2 ligu.

Najefikasniji u sastavu Vojvodine bio je Dušan Beslać sa 22 poena i 9 skokova, dok je NikolaGaćeša dodao 12 poena. Kod domaćina izizetnu partiju je zabeležio Stefan Itan Eliot sa učinkom od 30 peona, Mladen Grušanović je dodao 18.

Uprkos tome što su Lazarevčani poslednji na tabeli KLS, bilo je jasno da crveno-bele očekuje veoma zahtevan izazov. Pogotovo zbog toga što su domaći u odnosu na prvi međusobni susret bili jači za dva Amerikanca, što se pokazalo kao veoma značajna stavka u ovom duelu. Kolubara je mnogo bolje počela utakmicu. Novosađani u odbrani nisu ličili na sebe i ekipu koja je na polusezoni bila najbolja prema defanzivnom rejtingu. To je iskoristio pre svih Eliot i bio nerešiv problem za tim Isakov-Kovačevića.

Reprezentativac Beslać takođe nije bio u ritmu u uvodnim minutima i sve to rezultiralo je dvocifrenom prednošću domaćih posle prvog kvartala – 26:16. Nisu se trgli gosti ni u drugom periodu. Dok su pokušavali da pronađu način da naškode suparniku, razlika je bivala sve veća – do poluvremena minus 16. Očekivano je bilo da Vojvodina pokaže reakciju nakon takve igre, što se i desilo. Alternativnom odbranom zbunili su rivala, koji nekoliko minuta nije mogao da postigne koš. Razigrao se i Beslać, a šutevi za tri poena bili su sve otvoreniji. Tako je u jednom momentu novosadski tim prišao na samo četiri poena zaostatka, Beslać je imao i šut sa distance, ali je promašio.

Na kraju se ispostavilo da je to bio jedini period dobre igre košarkaša Vojvodine, koji dalje nisu imali snage da se vrate u utakmicu. U poslednjih 10 minuta Lazarevčani su ponovo stekli dvocifrenu zalihu i upisali vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak.