Кошарка Нови Сад

Воша поражена у Лазаревцу: Новосађани без решења за Елиота

Кошаркаши Војводине поражени су од Колубаре у 23. колу Супер лиге Србије резултатом 93:80.

Воша је овим поразом направила корак назад у трци за другим местом које води у АБА 2 лигу.

Најефикаснији у саставу Војводине био је Душан Беслаћ са 22 поена и 9 скокова, док је Никола Гаћеша додао 12 поена. Код домаћина изизетну партију је забележио Стефан Итан Елиот са учинком од 30 пеона, Младен Грушановић је додао 18.

Упркос томе што су Лазаревчани последњи на табели КЛС, било је јасно да црвено-беле очекује веома захтеван изазов. Поготово због тога што су домаћи у односу на први међусобни сусрет били јачи за два Американца, што се показало као веома значајна ставка у овом дуелу. Колубара је много боље почела утакмицу. Новосађани у одбрани нису личили на себе и екипу која је на полусезони била најбоља према дефанзивном рејтингу. То је искористио пре свих Елиот и био нерешив проблем за тим Исаков-Ковачевића.

Репрезентативац Беслаћ такође није био у ритму у уводним минутима и све то резултирало је двоцифреном предношћу домаћих после првог квартала – 26:16. Нису се тргли гости ни у другом периоду. Док су покушавали да пронађу начин да нашкоде супарнику, разлика је бивала све већа – до полувремена минус 16. Очекивано је било да Војводина покаже реакцију након такве игре, што се и десило. Алтернативном одбраном збунили су ривала, који неколико минута није могао да постигне кош. Разиграо се и Беслаћ, а шутеви за три поена били су све отворенији. Тако је у једном моменту новосадски тим пришао на само четири поена заостатка, Беслаћ је имао и шут са дистанце, али је промашио.

На крају се испоставило да је то био једини период добре игре кошаркаша Војводине, који даље нису имали снаге да се врате у утакмицу. У последњих 10 минута Лазаревчани су поново стекли двоцифрену залиху и уписали врло битну победу у борби за опстанак.