Košarka Novi Sad

Voša pobedom protiv Dunava do 10. trijumfa u sezoni

Košarkaši Vojvodine upisali su treću uzastopnu pobedu i u 13. kolu KLS-a savladali ekipu Dunava rezultatom 100:84.

Vojvodina je nešto sporije otvorila utakmicu, da bi ekipu pokrenuo Nedeljkov i sa dve vezane trojke trasirao put domaćinu do dvocifrene prednosti krajem prve četvrtine. U drugom kvartalu ekipa Isakov-Kovačevića podigla je nivo igre u napadu i utisak je da je u svakom posedu u toj deonici postigla poene.

Inspirisani su bili gotovo svi košarkaši crveno-belih i vođstvo je za tili čas došlo do plus 20. Goste je u igri držao jedino šut za tri poena – posle prvog poluvremena osam puta su bili precizni sa distance iz 15 pokušaja, ali je ključno bilo to što je Vojvodina u tom periodu izgubila tek jednu loptu i dozvolila rivalu samo četiri dvojke.

U nastavku nije bilo većih uzbuđenja. Uprkos tome što su domaći malo popustili usled visoke prednosti, pobeda se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje. Ipak, crveno-beli nisu mogli da budu zadovoljni epilogom, pošto su se za kratko vreme povredili Ristanović i Gaćeša, koji je odmah gestikulirao da se radi o velikom bolu u kolenu.

Najefikasniji u redovima Novosađana bio je Ljubičić sa 23 poena, a pratili su ga Gaćeša i Beslać sa 19, odnosno 16 poena. Ekipu iz Starih Banovaca, predvodili su Oktaj sa 22 poena i Grković sa 21 poenom.

Novosađani su ovim trijumfom stigli do skora 10-3 i pozicionirali se na četvrtom mestu na tabeli KLS.