Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Vojvodina bez četiri beka pregrmela Kostolac

Rukometaši Vojvodine slavili su na neugodnom gostovanju u Kostolcu protiv Rudara sa 27:23 (10:9) u utakmici 2. kola plej-ofa ARKUS lige.

To je drugi trijumf novosadskog tima koji će u nedelju dočekati šabačku Metaloplastiku.

Nakon teškog i iscrpnog meča protiv Partizana na startu plej-ofa, Vojvodinu je za manje od tri dana dočekalo gostovanje u Kostolcu.

Primetno u slabijem ritmu, bez čak četvorice bekova: Ocvirka, Milića, Bunjevčevića i Mirkovića, trener Boris Rojević dozirao je koliko je mogao, a pružio je šansu i našim omladincima.

Nakon nešto slabijeg, napadački, prvog poluvremena, Vojvodina je potvrdila trijumf u nastavku kada je uvećala razliku i na kraju slavila sa 27:23.

Jovica Nikolić, najbolji igrač utakmice, bio je fantastičan, pogađao je 10 puta, dok je desno krilo Darko Milenković dodao 6. Naš omladinac Simo Šijan iskoristio je minute i upisao dva gola, a na terenu je bio još jedan mlađani bek, Nikola Kovačević.

Vojvodina će u nedelju od 17 i 30 na svom terenu dočekati Metaloplastiku u 3. kolu plej-ofa.