Нови Сад Остали спортови

Војводина без четири бека прегрмела Костолац

Рукометаши Војводине славили су на неугодном гостовању у Костолцу против Рудара са 27:23 (10:9) у утакмици 2. кола плеј-офа АРКУС лиге.

То је други тријумф новосадског тима који ће у недељу дочекати шабачку Металопластику.

Након тешког и исцрпног меча против Партизана на старту плеј-офа, Војводину је за мање од три дана дочекало гостовање у Костолцу.

Приметно у слабијем ритму, без чак четворице бекова: Оцвирка, Милића, Буњевчевића и Мирковића, тренер Борис Ројевић дозирао је колико је могао, а пружио је шансу и нашим омладинцима.

Након нешто слабијег, нападачки, првог полувремена, Војводина је потврдила тријумф у наставку када је увећала разлику и на крају славила са 27:23.

Јовица Николић, најбољи играч утакмице, био је фантастичан, погађао је 10 пута, док је десно крило Дарко Миленковић додао 6. Наш омладинац Симо Шијан искористио је минуте и уписао два гола, а на терену је био још један млађани бек, Никола Ковачевић.

Војводина ће у недељу од 17 и 30 на свом терену дочекати Металопластику у 3. колу плеј-офа.