Акције Мете, у чијем власништву су Фејсбук и Инстаграм, у овој години изгубиле су на вредности 66 процената и пале на 114,5 долара, што даје тржишну капитализацију компаније од око 300 милијарди долара.
Упркос оштром паду профитабилности и отпуштању 11 хиљада радника, челници технолошког гиганта, Мета платформс, остају при политици великих улагања у сегмент виртуелне реалности и метаверзума.
Ендрју Босворт, који руководи технолошким сектором Мете, на компанијском блогу је потврдио да Мета и даље види светлу будућност виртуалне реалности и верује да је количина ресурса опредељеног ка остварењу тог циља на одговарајућем нивоу.
Босворт је истакао да компанија одваја око 20 процената ресурса у ове дугорочне пројекте, док је остатак и даље намењен главним сегментима пословања, као што су Фејсбук и Инстаграм. Такође је нагласио да ће улагања у виртуелну реалност и сличне области зависити од главног бизниса компаније који је успорио са падом на тржишту оглашавања.
Даљи напредак у развоју виртуелне реалности зависиће и од побољшања стања у привреди које сада утиче да и друге компаније одлажу развојне пројекте.
У прва три квартала ове године, сегмент за виртуелну реалност забележио је оперативан губитак од 9,4 милијарде долара, у односу на 6,9 милијарди долара годину дана раније. Упркос великим улагањима, продаја је једва порасла, са 1,40 милијарди долара у првих девет месеци прошле године на 1,43 милијарде долара у истом периоду ове године.
Џон Кармак, бивши саветник у компанији који је у петак напустио ову позицију указао је на расипање ресурса, деструктивно понашање и слабу ефикасност у компанији.
Fondovi kojima se trguje na berzi „oslobađaju“ se ruskog zlata
Преузмите андроид апликацију.