Velika pobeda Zvezde – Alba „pala“ posle produžetka!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su sinoć u devetom kolu Evrolige u Berlinu Albu posle produžetka sa 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18 – 13:9) i sa učinkom od tri pobede i šest poraza nalaze se na 14. mestu.

Zvezda je do pobede mogla da dođe i pre produžetka, jer imala poslednji napad, koji nije iskoristila, ali je u dodatnih pet minuta odigrala izvanredno u odbrani i sigurno je privela utakmicu kraju.

Uzbudljiv i neizvestan meč od početka do kraja u Berlinu. Alba je nešto bolje otvorila meč, ali su izabranici Duška Ivanovića uspeli da izjednače i sa minimalnom prednošću uđu u narednu četvrinu.

U nastavku meča, Alba je zaigrala malo bolje i vodila do sredine poslednje deonice iako se igralo poen za poen. Pred kraj četvrte četvrtine nakon tajmauta treneraa crveno-belih Zvezda je stegla odbranu što joj se vratilo brzim poenima.

Crveno beli su imali priliku da pobede u regularnom toku susreta, ali su prvo izgubili loptu u napadu, a potom je Nedović promašio flouter za pobedu.

U produžetku, crveno-beli su bili dosta odlučniji i pokazali više želje. Nisu dozvolili da košarkaši Albe, a pre svega Luk Sikma naprave probleme skokom u napadu. Vildoza i Nedović bili su koncentrisani i postigli najbitnije poene kojima su gosti uspeli da pobegnu i na osam razlike na dva minuta do kraja.

Vildoza je bio najraspoloženiji u ekipi Zvezde sa 21 poenom, 17 je dodao Nemanja Nedović, dok se Luka Mitrović u statistiku upisao sa 15 poena.

U ekipi Albe Smit je zabeležio 23 poena, Lamers je dodao 12 a Sikma 10.

„Crvena Zvezda“ sa izmenom bolja od „Nexus KTRL“-a | EBL: Pregled jedanaestog kola