Велика победа Звезде – Алба „пала“ после продужетка!

Кошаркаши Црвене звезде победили су синоћ у деветом колу Евролиге у Берлину Албу после продужетка са 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18 – 13:9) и са учинком од три победе и шест пораза налазе се на 14. месту.

Звезда је до победе могла да дође и пре продужетка, јер имала последњи напад, који није искористила, али је у додатних пет минута одиграла изванредно у одбрани и сигурно је привела утакмицу крају.

Узбудљив и неизвестан меч од почетка до краја у Берлину. Алба је нешто боље отворила меч, али су изабраници Душка Ивановића успели да изједначе и са минималном предношћу уђу у наредну четврину.

У наставку меча, Алба је заиграла мало боље и водила до средине последње деонице иако се играло поен за поен. Пред крај четврте четвртине након тајмаута тренераа црвено-белих Звезда је стегла одбрану што јој се вратило брзим поенима.

Црвено бели су имали прилику да победе у регуларном току сусрета, али су прво изгубили лопту у нападу, а потом је Недовић промашио флоутер за победу.

У продужетку, црвено-бели су били доста одлучнији и показали више жеље. Нису дозволили да кошаркаши Албе, а пре свега Лук Сикма направе проблеме скоком у нападу. Вилдоза и Недовић били су концентрисани и постигли најбитније поене којима су гости успели да побегну и на осам разлике на два минута до краја.

Вилдоза је био најрасположенији у екипи Звезде са 21 поеном, 17 је додао Немања Недовић, док се Лука Митровић у статистику уписао са 15 поена.

У екипи Албе Смит је забележио 23 поена, Ламерс је додао 12 а Сикма 10.

„Crvena Zvezda“ са изменом боља од „Nexus KTRL“-а | EBL: Преглед једанаестог кола