Veoma je važno koliko dugo će vaš mobilni telefon raditi glatko i bez problema.
Uz ove savete možete izbeći loše navike koje mogu skratiti vreme tokom kojeg se možete pouzdano osloniti na svoj telefon. Pametni telefoni nas prate svuda. Koristimo ih za rad, komunikaciju sa rodbinom i prijateljima, snimanje i čuvanje svega što nam je važno… Stoga, veoma je važno koliko dugo će raditi nesmetano i bez problema.
Evo nekoliko saveta i nekoliko loših navika koje treba izbegavati i koje mogu skratiti vreme tokom kojeg se možete pouzdano osloniti na svoj mobilni telefon.
Produžena izloženost niskim i visokim temperaturama
Da li ostavljate pametni telefon u automobilu tokom vrućih letnjih dana ili hladnih zimskih noći? Držite ga ispod jastuka ili ćebe dok ga punite? Koristite aplikacije koje troše mnogo baterije na direktnoj sunčevoj svetlosti? Nijedna od ovih navika nije samo dobra za vaš uređaj, već neke od njih mogu biti i opasne. Ekstremno visoke temperature mogu, na primer, izazvati trajna oštećenja. Zbog toga izbegavajte izlaganje telefona okruženjima koja su izuzetno hladna ili vruća. Ako primetite kako se zagrejao, ostavite da se ohladi pre nego što nastavite da ga koristite.
Koristite pravi punjač
Nisu svi punjači isti. Da, konektor može da stane u slot na vašem uređaju i verovatno će ga napuniti. Ali to neće učiniti jednako efikasno, a takođe može oštetiti bateriju ili slot za punjenje. Ako kupujete punjač koji nije onaj koji ste dobili uz uređaj, uverite se da je sertifikovan od strane proizvođača i da ima snagu da odgovara vašem pametnom telefonu.
Ne preuzimajte zlonamerne aplikacije
Ako aplikacija koju nameravate da preuzmete nije na zvaničnom sajtu proizvođača od poverenja, preporučujemo vam da otkažete preuzimanje. Ovo će u velikoj meri smanjiti rizik od izlaganja zlonamernom softveru kao što su virusi, špijunski softver i softver za ucene i slično.
Ručno očistite aplikacije koje rade u pozadini
Da li mislite da aplikacije koje su aktivne u pozadini usporavaju rad vašeg mobilnog telefona? Ako imate noviji uređaj, to gotovo sigurno nije tačno jer ovi pametni telefoni automatski drže takve aplikacije na čekanju dok ne budu potrebne. Bolje je da ih ostavite na miru nego da ih nasilno zatvorite, a zatim ponovo pokrenete kada vam zatrebaju.
Korišćenje javno dostupnih Vi-Fi mreža
Iako su besplatne Vi-Fi mreže danas sveprisutne, to ne znači da ih je preporučljivo koristiti u svakoj prilici. Ove mreže su često slabo ili uopšte nisu zaštićene, što znači da su relativno lak plen za kriminalce koji žele da pristupe vašim osetljivim podacima, ali takođe mogu da izlože vaš mobilni telefon riziku od zaraze zlonamernim softverom. Preporučujemo da se povežete samo na Vi-Fi mreže zaštićene lozinkom i šifrovane. Takođe izbegavajte posete veb lokacijama kojima morate da pružite osetljive informacije, kao što su veb stranice banaka.
Deca su vam zavisna od mobilnih telefona? Možda je ovo glavni razlog