Веома је важно колико дуго ће ваш мобилни телефон радити глатко и без проблема.
Уз ове савете можете избећи лоше навике које могу скратити време током којег се можете поуздано ослонити на свој телефон. Паметни телефони нас прате свуда. Користимо их за рад, комуникацију са родбином и пријатељима, снимање и чување свега што нам је важно… Стога, веома је важно колико дуго ће радити несметано и без проблема.
Ево неколико савета и неколико лоших навика које треба избегавати и које могу скратити време током којег се можете поуздано ослонити на свој мобилни телефон.
Продужена изложеност ниским и високим температурама
Да ли остављате паметни телефон у аутомобилу током врућих летњих дана или хладних зимских ноћи? Држите га испод јастука или ћебе док га пуните? Користите апликације које троше много батерије на директној сунчевој светлости? Ниједна од ових навика није само добра за ваш уређај, већ неке од њих могу бити и опасне. Екстремно високе температуре могу, на пример, изазвати трајна оштећења. Због тога избегавајте излагање телефона окружењима која су изузетно хладна или врућа. Ако приметите како се загрејао, оставите да се охлади пре него што наставите да га користите.
Користите прави пуњач
Нису сви пуњачи исти. Да, конектор може да стане у слот на вашем уређају и вероватно ће га напунити. Али то неће учинити једнако ефикасно, а такође може оштетити батерију или слот за пуњење. Ако купујете пуњач који није онај који сте добили уз уређај, уверите се да је сертификован од стране произвођача и да има снагу да одговара вашем паметном телефону.
Не преузимајте злонамерне апликације
Ако апликација коју намеравате да преузмете није на званичном сајту произвођача од поверења, препоручујемо вам да откажете преузимање. Ово ће у великој мери смањити ризик од излагања злонамерном софтверу као што су вируси, шпијунски софтвер и софтвер за уцене и слично.
Ручно очистите апликације које раде у позадини
Да ли мислите да апликације које су активне у позадини успоравају рад вашег мобилног телефона? Ако имате новији уређај, то готово сигурно није тачно јер ови паметни телефони аутоматски држе такве апликације на чекању док не буду потребне. Боље је да их оставите на миру него да их насилно затворите, а затим поново покренете када вам затребају.
Коришћење јавно доступних Ви-Фи мрежа
Иако су бесплатне Ви-Фи мреже данас свеприсутне, то не значи да их је препоручљиво користити у свакој прилици. Ове мреже су често слабо или уопште нису заштићене, што значи да су релативно лак плен за криминалце који желе да приступе вашим осетљивим подацима, али такође могу да изложе ваш мобилни телефон ризику од заразе злонамерним софтвером. Препоручујемо да се повежете само на Ви-Фи мреже заштићене лозинком и шифроване. Такође избегавајте посете веб локацијама којима морате да пружите осетљиве информације, као што су веб странице банака.
Деца су вам зависна од мобилних телефона? Можда је ово главни разлог