Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Trijumfu Bohuma nad Borusijom, Minhenski Bajern poražen na gostovanju u Majncu

Srpski fudbaler Miloš Pantović postigao je gol i imao asistenciju u trijumfu Bohuma nad Borusijom u Dortmundu od 4:3. Minhenski Bajern poražen je na gostovanju u Majncu sa 3:1.

Dve najboljeplasirane ekipe nemačkog fudbalskog prvenstva upisale su poraze u 32. kolu.

Bajern, koji je nakon pobede u „Der Klasikeru“ u prošlom kolu i matematički obezbedio titulu, poražen je u Majncu sa 3:1.

Burkard i Nijakate su u 18. i 27. minutu doneli Majncu prednost od 2:0, da bi do kraja prvog dela igre Levandovski smanjio na 2:1, bilo je to u 33. minutu.

Konačan rezultat postavio je Bareiro u 57. minutu susreta.

Neverovatan meč odigrali su Dortmund i Bohum na „Signal Iduna Parku“.

Viđeno je čak sedam golova, dva preokreta i pobeda gostiju od 4:3.

Bohum je sjajno ušao u meč, pošto su postigli dva gola u uvodnih deset minuta.

Prvi je delo Poltera u trećem, a drugi Holtmana u osmom minutu. Kod oba gola asistent je bio nekadašnji fudbaler Partizana Asano.

Usledio je period znatno bolje igre Borusije i fenomenalnog Erlinga Halanda.

Norveški napadač do „het-trika“ došao je golovima sa bele tačke u 18. i 30. minutu, kao i golom u 62. minutu, kojim je Borusija napravila preokret i povela sa 3:2.

Usledio je potom šou srpskog fudbalera Miloša Pantovića.

U 81. minutu Pantović je asistirao Lokadiji za izjednačenje, a onda u 85. bio precizan sa bele tačke i doneo pobedu svom timu.