Фудбалери Наполија убедљиво надиграли Сасуоло резултатом 6:1

Фудбалери Наполија убедљиво су надиграли екипу Сасуола резултатом 6:1 (4:0) у утакмици 35. кола италијанске Серије А.

Домаћи тим је постигао четири гола у размаку од 14 минута и већ до 21. је водио са 4:0.

Редом су погађали Калиду Кулибали, Виктор Осимен, Ирвинг Лозано и Дрис Мертенс и, практично, већ тада је посао био завршен.

У наставку меча Мертенс је погодио још једном, затим и Рахмани у 80. минуту за 6:0

Утешни гол за разбијени тим Сасуола је постигао Максим Лопес у 87. минуту.

Наполи је уписао 21. победу од почетка шампионата и трећи је на табели са 70 бодова, док је Сасуоло десети са 46 бодова.

У истом термину, фудбалери Вероне су у гостима славили против Каљарија резултатом 2:1.

Антонин Барак у осмом и Ђанлука Капрари у 44. минуту су донели Верони 2:0 на полувремену, док је коначан резултат поставио Жоао Педро у 57. минуту.

Верона је девета на табели италијанског шампионата са 52 бода, док је Каљари на 17. позицији са 28 бодова.

Серие А, 35. коло:

Наполи – Сасуоло 6:1 (стрелци: Кулибали 7, Осимен 15, Лозано 19, Мертенс 21, 54, Рахмани 80 – Лопес 87)

Каљари – Верона 1:2 (стрелци: Педро 57 – Барак 8, Капрари 44)