Tријумфу Бохума над Борусијом, Минхенски Бајерн поражен на гостовању у Мајнцу

Српски фудбалер Милош Пантовић постигао је гол и имао асистенцију у тријумфу Бохума над Борусијом у Дортмунду од 4:3. Минхенски Бајерн поражен је на гостовању у Мајнцу са 3:1.

Две најбољепласиране екипе немачког фудбалског првенства уписале су поразе у 32. колу.

Бајерн, који је након победе у „Дер Класикеру“ у прошлом колу и математички обезбедио титулу, поражен је у Мајнцу са 3:1.

Буркард и Нијакате су у 18. и 27. минуту донели Мајнцу предност од 2:0, да би до краја првог дела игре Левандовски смањио на 2:1, било је то у 33. минуту.

Коначан резултат поставио је Бареиро у 57. минуту сусрета.

Невероватан меч одиграли су Дортмунд и Бохум на „Сигнал Идуна Парку“.

Виђено је чак седам голова, два преокрета и победа гостију од 4:3.

Бохум је сјајно ушао у меч, пошто су постигли два гола у уводних десет минута.

Први је дело Полтера у трећем, а други Холтмана у осмом минуту. Код оба гола асистент је био некадашњи фудбалер Партизана Асано.

Уследио је период знатно боље игре Борусије и феноменалног Ерлинга Халанда.

Норвешки нападач до „хет-трика“ дошао је головима са беле тачке у 18. и 30. минуту, као и голом у 62. минуту, којим је Борусија направила преокрет и повела са 3:2.

Уследио је потом шоу српског фудбалера Милоша Пантовића.

У 81. минуту Пантовић је асистирао Локадији за изједначење, а онда у 85. био прецизан са беле тачке и донео победу свом тиму.