Поводом Дечје недеље, која је отворена 4. октобра, међу бројним радионицама, такмичењима и приредбама, одржана је и трибина намењена родитељима “Родитељска одговорност – срећа детета као приоритет”.
– Важно је да се родитељи укључе у трибине попут ове и да сазнају више о родитељству, да их не схватају као предавање већ разговор у ком ће добити прилику да стручњацима поставе питања – рекла је Голић. – На предавањима морамо да генерализујемо и не можемо да се обраћамо појединачно родитељима, док на трибинама овог типа које су и радионичарске, родитељи имају прилику да реше недоумице баш из свог приватног живота и размотре наше сугестије.
Како је Снежана Голић објаснила, васпитање је процес, нешто што траје дуго и деци треба времена да стану чврсто на обе ноге. Треба им дати то време, али их не треба форсирати, родитељи не треба да се плаше одрастања своје деце и да амбицијама не гуше детињство.
Родитељи не треба да се плаше одрастања своје деце и да амбицијама гуше детињство
– Изузетно је важно да садржај у оквиру дечје недеље буде посвећен и родитељима – навела је организаторка Љиљана Маширевић. – Из тог разлога смо у оквиру ове манифестације одабрали две веома значајне теме. Једна се тиче самопоуздања, а друга се тиче среће детета, што мора да буде приоритет сваком родитељу.
Љиљана Маширевић истиче да је веома корисно да родитељи посећују овакве врсте едукација јер је јако важно бити добар родитељ и неговати младе који су и будућност наше земље, као и да о овој теми треба више да се прича и сазнаје, а исто тако треба и слушати праве говорнике на ову тему. За ову трибину одабрана је Снежана Голић, која је веома афирмисана у овој области.
Овде можете прочитати још актуелних вести из Новог Сада.
– Одлучила сам овде да дођем јер мислим да овде имам шта ново да чујем и да научим, нешто што до сад нисам знала – наводи једна од мајки које су дошле да испрате данашњу трибину. – Веома је тешко и изазовно бити родитељ, а не постоји никаква школа, факултет или курс за то, а по мени је то најважнији посао и драго ми је да постоје радионице баш да би се ми родитељи више информисали.
Како је још истакла мајка, већина родитеља посећује овакве трибине да би чули неке корисне савете и идеје и затим их применили или, у најмању руку, да дају све од себе да искористе ове савете у свакодневном животу.
Преузмите андроид апликацију.