Početna > Svet
Svet

Tramp potvrdio da će ukinuti agenciju „USAID“

Američki predsednik Donald Tramp potvrdio je danas da će ukinuti Američku agenciju za međunarodnu razvoj (USAID), preneo je Rojters.
Foto: Tanjug/AP Photo/Evan Vucci

Funkcionisanje agencije bilo je upitno nakon što je iz Trampove administracije saopšteno da se razmatra spajanje USAID-a sa Stejt departmentom, sa ciljem da se smanji broj zaposlenih u agenciji i njena potrošnja uskaldi sa Trampovom politikom “Amerika na prvom mestu“, navodi agencija.

Američki presednik Donald Tramp ranije je rekao da USAID vodi „gomila radikalnih ludaka“ i da se njome loše upravlja.

Dodao je da će „izbaciti ludake“ iz agencije pre nego što se donese odluka o njenoj budućnosti.

Tramp je u nedelju pohvalio šefa Odeljenja za vladinu efikasnost Ilona Maska zbog toga što je suspendovao dva najviša bezbednosna zvaničnika USAID-a nakon što su pokušali da spreče da pristupi sistemima te agencije Mask je jutros izjavio da će USAID biti zatvoren, kao i da je Tramp saglasan sa njim.

Agenti FBI pokušavaju da spreče objavljivanje spiska u vezi sa napadom na Kapitol

Preuzmite android aplikaciju.