Svetsko prvenstvo: Portugalija pobedila Ganu 3:2, Bukari se upisao u strelce

Fudbalska reprezentacija Portugalije pobedila je večeras selekciju Gane rezultatom 3:2 (0:0) u meču prvog kola grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru.
Golove za selekciju Portugalije postigli su Kristijano Ronaldo iz penala u 65, Žoao Feliks u 78. i Rafael Leao u 80. minutu. Strelci za Ganu bili su Andre Ajuv u 73. i Osman Bukari u 89. minutu.

Portugalci su prvi pripretili na startu prvog poluvremena preko Ronalda, koji je šutirao pravo u golmana Gane. Ronaldo je u 13. minutu imao još jednu priliku, a glavom je šutirao pored gola. Ronaldo je bio najaktivniji portugalski fudbaler u prvom poluvremenu, a u 35. mu je poništen gol zbog prekršaja nad jednim igračem Gane. Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Portugalija je povela u 65. minutu iz penala golom Ronalda, koji je prethodno srušen u protivničkom šesnaestercu. On je postao prvi fudbaler koji se upisao u strelce na svih pet nastupa na Mundijalima. Gana je do izjednačenja stigla golom Ajuva u 73. minutu.

Portugalci su posle primljenog gola zaigrali angažovanije i postigli su dva gola preko Feliksa u 78. i Leaoa u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je fudbaler Crvene zvezde Osman Bukari u 89. minutu. Gana je u finišu meča imala još nekoliko šansi, ali promene rezultata nije bilo.

Urugaj i Južna Koreja ranije danas igrali su bez golova.

U drugom kolu grupe H, koje je na programu 28. novembra, sastaće se Južna Koreja – Gana i Urugvaj – Portugalija.