Светско првенство: Португалија победила Гану 3:2, Букари се уписао у стрелце

Фудбалска репрезентација Португалије победила је вечерас селекцију Гане резултатом 3:2 (0:0) у мечу првог кола групе Х на Светском првенству у Катару.
Голове за селекцију Португалије постигли су Кристијано Роналдо из пенала у 65, Жоао Феликс у 78. и Рафаел Леао у 80. минуту. Стрелци за Гану били су Андре Ајув у 73. и Осман Букари у 89. минуту.

Португалци су први припретили на старту првог полувремена преко Роналда, који је шутирао право у голмана Гане. Роналдо је у 13. минуту имао још једну прилику, а главом је шутирао поред гола. Роналдо је био најактивнији португалски фудбалер у првом полувремену, а у 35. му је поништен гол због прекршаја над једним играчем Гане. Прво полувреме је завршено без голова.

Португалија је повела у 65. минуту из пенала голом Роналда, који је претходно срушен у противничком шеснаестерцу. Он је постао први фудбалер који се уписао у стрелце на свих пет наступа на Мундијалима. Гана је до изједначења стигла голом Ајува у 73. минуту.

Португалци су после примљеног гола заиграли ангажованије и постигли су два гола преко Феликса у 78. и Леаоа у 80. минуту. Коначан резултат поставио је фудбалер Црвене звезде Осман Букари у 89. минуту. Гана је у финишу меча имала још неколико шанси, али промене резултата није било.

Уругај и Јужна Кореја раније данас играли су без голова.

У другом колу групе Х, које је на програму 28. новембра, састаће се Јужна Кореја – Гана и Уругвај – Португалија.