Почетна > Бизнис
Бизнис

Све мање рада на даљину

Док у свету све више опада заинтересованост послодаваца за ангажовање радне снаге на даљину, о чему сведочи и најновија анализа платформе „Линкедин” према којој опада број огласа за такав облик радног ангажовања, у Србији је таква сарадња и даље међу омиљеним бенефицијама запослених, посебно међу ИТ стручњацима.
Фото: Unsplash/thoughtcatalog

Сваки трећи оглас из ИТ сектора односи се управо на такав рад, показују подаци највећег сајта за запошљавање helloworld.rs.

Да ли актуелна енергетска криза, али и све мањи значај пандемије на тржишту рада, могу да утичу да и овдашњи послодавци постану мање заинтересовани за ангажовање радника на даљину?

Драгољуб Рајић, из Мреже за пословну подршку, подсећа да у приватном сектору Србије у онлајн режиму ради од 18 до 22 одсто запослених, али и да се све чешће дешава да ИТ фирме инсистирају да запослени долазе на посао.

„Тај тренд у свету је уочен на састанцима са менаџерима, јер запослени имају све већу потребу да се виде и лично, да би закључили неке важне послове. Заправо показало се да је обим нових закључених послова знатно мањи када се они договарају онлајн. Поготово код нових фирми које су тек почеле да раде. Физички контакт оставља више простора за боље пословне договоре, него када постоји онлајн комуникација“ наводи Рајић.

Подсећа да је социјализација такође важна за бизнис, па зато постоји тај тренд враћања у корпорације.

Tviter otpustio 50% zaposlenih

Преузмите андроид апликацију.