Postoji toliko mnogo načina da se koristi usisivač, ali čišćenje je zahvaljujući njemu mnogo lakše. Pa, još uvek postoje stvari koje nikada ne bi trebalo da usisavate.
Da bi se izbeglo prevremeno oštećenje usisivača kao i neke druge opasnosti, bolje je izbegavati usisavanje nekih stvari u kući. Podrazumeva se da se, na primer, tečnost ne usisava, ali dajemo spisak drugih materijala koji mogu oštetiti usisivač.
Staklo
Proizvođači usisivača preporučuju da nikada ne usisavate staklo. Oštri komadi mogu oštetiti unutrašnji deo mašine, posebno vreću i cev.
Velike količine kose
Kako je prašina svuda po stanu i kući tako da se ne primeti, usisavanje male količine prašine nije problem, da li postoji razlog zašto se preporučuje izbegavanje usisavanja veće količine prašine. Naime, posebno dugačak komad se može zapetljati i blokirati kanale usisivača.
Lepljive supstance
Ako u svom usisivaču imate puno prašine, možete pretpostaviti da možete pokupiti i sve vrste lepljivog nereda, ali proizvođači savetuju – nemojte rizikovati. Bilo šta lepljivo može začepiti cev, unutrašnjost ili uništiti četkicu usisivača.
Superfine čestice prašine
Izuzetno fine čestice prašine kao što su one sa građevinskih radova, pepeo iz kamina, smrvljeni abažuri i slično mogu oštetiti motor usisivača i ponovo se pustiti u vazduh. Bolje ih je pomesti ili pokupiti mokrom krpom.
Zemlja
Nikada ne usisavate zemlju. Naime, vole da je zemlja vlažna, ali ništa vlažno ne sme da se usisava, ne samo zbog elektronike u usisivaču, već i zbog potencijalnog nakupljanja buđi i neprijatnih mirisa.
Električne žice
Iako se prašina skuplja i na raznim žicama koje se vuku po podu u stanu, ne treba ih usisavati jer se mogu oštetiti iznutra.
Preuzmite android aplikaciju.