Studentski centar namučio crno-bele, Partizan zabeležio novi trijumf

Košarkaši Partizan savladali su Studentski centar sa 91:82 u meču trećeg kola ABA lige.
Zanimljiva košarkaška predstava u Beogradskoj areni. Crno-beli vidno umorni nakon meča u Evroligi a pred dupli program u istom takmičenju naredne nedelje, morali su da štede energiju a trener Željko Obradović je pokušao da ravnomerno rasporedni snage. Posle velike borbe Partizan je uspeo da u poslednjem periodu sačuva prednost i zabeleži novu pobedu u ABA ligi.

Neizvesno je bilo u prvom delu igre. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Rezultatska klackalica na kraju prvog perioda prevagnula je na stranu domaćina koji je na prvu pauzu otišao sa plusom od šest poena – 23:17.

Posle tri minuta igre u nastavku poveo je Studentski centar, ali nije uspeo da stekne veću prednost od dva poena. U nastavku nekoliko izjednačenja u igri koš za koš, da bi u poslednjem napadu crno-beli uspeli da dođu do minimalne prednosti 44:43.

Nastavljeno je u istom ritmu i u trećem periodu. Trojkom na startu Studentski centar je ponovo poveo. Partizan je brzo vratio klackalicu na svoju stranu. Sredinom ovog dela igre gosti su ponovo poveli i stigli do plusa od četiri poena. Uzvratili su crno-beli i u poslednji minut ušli su sa prednošću od dva poena. Do kraj perioda Studentski centar je sa linije slobodnih bacanja stigao do izjednačenja – 64:64.

Partizan znatno agresivniji u poslednjoj četvrtini. Crno-beli stižu do plusa od šest poena. Crno-beli su uspeli da zadrže prednost, a pred poslednja četiri minuta imali su plus 12 – 80:68.

Do kraja meča gosti su samo uspeli da malo ublaže poraz, na kraju 91:82 za Partizan.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je  Lesor sa 19 poena, Ledej je dodao 15, a Ehum i Papapetru po 12. U timu Studentskog centra, Džekson je ubacio 19, a Drežnjak 16.