Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Partizan nadigrao Čukarički u derbiju punom obrta

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički sa 3:2 u utakmici 15. kola Superlige Srbije koja je bila svojevrskni derbi vrha tabele. Crno-beli su nastavili seriju pobeda i u domaćem prvenstvu i na tabeli došli do treće pozicije pretekavši Čukarilčki u ditektnom duelu.

Crno-beli su od samog starta imali inicijativu, veći posed lopte i nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspevali da ih realizuju.

A onda u praktično u prvom kontranapadu u 36. minutu Čukarički uspeva da dobije jedanaesterac posle konsultacije var tehnologije kojom je ustanovljeno da je lopta u kaznenom prostoru pogodila jednog od odbrambenih igrača Partizana u ruku.

Sa bele tačke je precizan bio Marko Docić i praktično iz prvog napada i šuta na gol doveo Radnički u vođstvo od 1:0.

Partizan nastavlja sa pritiskom i samo pet minuta kasnije Kristijan Belić, svojim prvim pogotkom, uspeva da izjednači na 1:1sa koliko se otišlo na poluvreme.

Po povratku na teren već u 47. minutu Andrija Pavlović uspevada da za domaćine postigne pogodak za vođstvo od 2:1.

Ali u drugom poluvremenu se razvija ravnopravaniji duel a gosti sve ozbiljnije ugrožavaju gol domaćina i u 75. minutu Marko Dotić uspeva da postigne pogodak za izjednačenje na 2:2.

Gosti u 79. imaju sjajnu šansu ali je Belić sjajnom intervencijom eliminiše, a samo pet minuta kasnije Urošević uspeva da domaćinima donese novu prednost pogotkom za 3:2.

Do kraja meča je nastavljeno u istom ritmu, a crno-beli uspevaju da sačuvaju prednost za pobedu koja ih vodi na treće mesto tabele na mesto ispred večerašnjeg rivala.

prvom današnjem meču nastavka 15. kola Crvena zvezda je minimalnim rezultatom savladala Radnički 1923. u Kragujevcu golim Aleksandra Kataija sa bele tačke.