Студентски центар намучио црно-беле, Партизан забележио нови тријумф

Кошаркаши Партизан савладали су Студентски центар са 91:82 у мечу трећег кола АБА лиге.
Занимљива кошаркашка представа у Београдској арени. Црно-бели видно уморни након меча у Евролиги а пред дупли програм у истом такмичењу наредне недеље, морали су да штеде енергију а тренер Жељко Обрадовић је покушао да равномерно распоредни снаге. После велике борбе Партизан је успео да у последњем периоду сачува предност и забележи нову победу у АБА лиги.

Неизвесно је било у првом делу игре. Екипе су се смењивале у вођству. Резултатска клацкалица на крају првог периода превагнула је на страну домаћина који је на прву паузу отишао са плусом од шест поена – 23:17.

После три минута игре у наставку повео је Студентски центар, али није успео да стекне већу предност од два поена. У наставку неколико изједначења у игри кош за кош, да би у последњем нападу црно-бели успели да дођу до минималне предности 44:43.

Настављено је у истом ритму и у трећем периоду. Тројком на старту Студентски центар је поново повео. Партизан је брзо вратио клацкалицу на своју страну. Средином овог дела игре гости су поново повели и стигли до плуса од четири поена. Узвратили су црно-бели и у последњи минут ушли су са предношћу од два поена. До крај периода Студентски центар је са линије слободних бацања стигао до изједначења – 64:64.

Партизан знатно агресивнији у послeдњој четвртини. Црно-бели стижу до плуса од шест поена. Црно-бели су успели да задрже предност, а пред последња четири минута имали су плус 12 – 80:68.

До краја меча гости су само успели да мало ублаже пораз, на крају 91:82 за Партизан.

Најефикаснији у победничкој екипи био је  Лесор са 19 поена, Ледеј је додао 15, а Ехум и Папапетру по 12. У тиму Студентског центра, Џексон је убацио 19, а Дрежњак 16.